Menu strony

Jakie obiektywy musi posiadać w swojej kolekcji pasjonat robienia zdjęć?

Każdy kto pasjonuje się fotografią dąży do tego by robić idealne zdjęcia. Rzecz jasna nauka i praktyka nie wystarczą, bo liczy się także to jaki sprzęt posiadamy. Ogromnie ważne tu są obiektywy. Osoby fotografujące. rzadko kiedy posiadają tylko jeden obiektyw. Raczej jest to cały zestaw zbierany latami. Jednak nie jest to tani zakup, dlatego też wyboru dokonujemy zazwyczaj skrupulatnie i po długim przemyśleniu. Jakie jednak obiektywy są odpowiednie na początek, jakie warto z pewnością sobie sprawić?
Pierwszym obiektywem, jaki dostajemy wraz z kupionym aparatem jest tak zwany kitowy. Jest on całkiem uniwersalny, doskonały na początek. Dobrze sprawdzi się na wyjazdy, spotkania. Bez problemu możemy go zabrać w podróż bo nie zajmuje dużo miejsca. Do tego nie kosztuje tak dużo więc w razie uszkodzenia nie odczujemy dużej straty finansowej. Jednak po jakimś czasie, kiedy już nacieszymy się naszym nowym nabytkiem zobaczymy również jego ograniczenia. Z pewnością będziemy chcieli kupić coś o większych możliwościach. Tego rodzaju przykładem może być teleobiektyw. Zapewne każdy fotograf przechodził okres fascynacji zdjęciami makro, to znaczy takimi gdzie używamy bardzo dużych przybliżeń. Chodzi głównie o fotografowanie przyrody, przykładowo owadów czy ptaków.
obiektyw


Tego typu możliwości ma teleobiektyw. Pozwala na użycie całkiem sporego powiększenia. Ciekawą propozycją są obiektywy firmy Sigma, jakie występują w różnych wersjach - http://www.sigma-sklep.pl/obiektywy-tele,10,cat.html/. Rzecz jasna takie sprzęt zajmuje dużo miejsca, z czym niewątpliwie musimy się liczyć biorąc je ze sobą choćby na wyjazd.


Inne artykuły

Aparaty fotograficzne a ich opcje

aparat fotograficzny
Jeśli spojrzymy na sprzęt specjalistyczny jak aparat Samsung WB250 Czerwony, widać od razu niesamowite udoskonalanie oferty. Propozycji stale przybywa, dlatego polecane jest systematycznie sprawdzać świeże oferty niesamowicie cenionych marek na rynku. Bezgraniczne możliwości, jakie są aktualnie do dyspozycji klientów na rynku, są dostępne na wyciągnięcie ręki. Niemały wybór wśród sprawdzonych ofert widać od razu, dlatego warto systematycznie analizować dawane do dyspozycji możliwości.
1 2