Menu strony

Zaawansowane bazy danych, które można wykorzystać na mnóstwo sposobów. Big Data- zagrożenie dla prywatności czy idealny sposób na dotarcie do potrzeb klienta?

Całkiem niedawno dużą popularność na świecie tudzież w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie ma pojęcia czym jest albo kojarzy negatywnie, jako sposób uzyskiwanie danych użytkowników. Niewielu jednak wie, jak ogromne korzyści można mieć z gromadzenia tak dużej ilości zróżnicowanych danych.


Dane liczbowe
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie i porządkowanie bardzo dużych ilości danych. Dane te można wykorzystać przykładowo do analiz lub badania rynku. Pewien czas temu Big Data w Polsce wzbudziła duże zamieszanie, po którym mnóstwo osób zaczęło obawiać się tego rodzaju nowych rozwiązań. Big Data gromadzi dane, głównie dane o różnych użytkownikach oraz klientach firm, jednakże uzyskuje je w legalny sposób - doczytaj na tym portalu. Obawy biorą się głównie z tego, że myślimy, że dane - strona internetowa - są wykradane jak również mają działać na naszą niekorzyść. Wykorzystując Big Data można jednak jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i prezentować im rozwiązania, których pragną najbardziej. Gromadzenie tudzież analizowanie takich danych nie jest łatwym zadaniem, gdyż jest ich naprawdę bardzo wiele, dlatego też wykorzystywane są w tym celu inne narzędzia analityczne.

1 2