Menu strony

W jaki sposób wybrać odpowiedni kierunek na uczelni?

Stało się! Zdałeś maturę i chcesz wyjechać na studia. Ale do jakiego miasta się przeprowadzić, jaki kierunek wybrać i jak dać sobie radę z rekrutacją? To nie jest tak trudne jak się wydaje, wystarczy dobry plan działania.


Wybierz uczelnię


Jak zwykle przy poszukiwaniu informacji, internet pierwszy przychodzi z pomocą.


Pomyśl w jakim mieście chcesz studiować najbardziej i napisz w wyszukiwarce na przykład uczelnie Wrocław. W ten sposób zaznajomisz się z propozycją edukacyjną we Wrocławiu. Zazwyczaj w danym mieście znajduje się parę uczelni o różnym charakterze - ekonomiczne, przyrodnicze, uniwersytety. Sprawdź jakie kierunki oferują. Jeśli nie wiesz konkretnie na jaki kierunek chcesz się wybrać, dowiedz się co szkoła proponuje dodatkowo. Może znajdziesz studenckie organizacje, które przeprowadzają ciekawe inicjatywy albo obfitują w możliwości perspektywicznych praktyk albo wyjazdów zagranicznych. Taka opcjonalna działalność, w którą masz możliwość zaangażować się podczas studiowania może zaprocentować później i umożliwić ci perspektywę na bardziej rozwijającą pracę po skończeniu studiów. Jeśli posiadasz taką szansę, koniecznie udaj się na targi edukacyjne, gdzie swą ofertę prezentują różne uczelnie Wrocław jest tylko jednym z kilku miast, gdzie takie targi się odbywają. Przeważnie można spotykać tam osoby, które są w stanie opowiedzieć więcej o konkretnym kierunku studiów, czasem pojawiają się absolwenci, których można zapytać o perspektywę pracy po ukończeniu danej uczelni lub kierunku a także ocenić swoje wyobrażenia o samym zakresie materiału i poziomie. Bardzo prawdopodobne, że po takich rozmowach, dojdziesz do wniosku, że chcesz studiować zupełnie inny kierunek w stosunku do tego, co pierwotnie rozważałeś.


Zgromadź opinie o kierunku


półka z książkami


Nastał termin decyzji. Zdecydowałeś się na uczelnię i wybrałeś, że anglistyka Wroclaw to jest to, co chcesz studiować. Poszukaj informacji o tym kierunku na każdej z uczelni, na której jest w ofercie. Zdarza się, że poziom jest zróżnicowany albo któraś z uczelni posiada lepszych wykładowców. Warto dotrzeć do osób, które ukończyły konkretny kierunek stosunkowo w niedalekiej przeszłości, by zapytać o doświadczenia oraz dokładnie przemyśleć swój wybór. W momencie, gdy już będziesz zdecydowany, sprawdź zasady rekrutacji i przypilnuj dat złożenia aplikacji. Warto także zastanowić się w jaki sposób wyobrażasz sobie czas studiów - czy chciałbyś uczyć się dziennie i zobaczyć, jak to jest żyć studenckim życiem czy jednak preferujesz uczyć się zaocznie i jednocześnie gromadzić doświadczenie zawodowe. W momencie kiedy otrzymasz już informację o przyjęciu na uczelnię, postaraj się poszukać osób, które znajdą się z tobą na roku. Super jest się poznać wcześniej, by pierwszy raz na uczelni czuć się już bardziej swobodnie. Oczywiście, media społecznościowe mogą przyjść z pomocą.


Inne artykuły

W których krajach stosowany jest język sławnego Leonarda da Vinci?

warszawa
Znajomość języków innych jest w dzisiejszych czasach niezwykle użyteczna. Nawet jeśli nie planujemy wyjeżdżać za granicę, to i tak wiedza o choćby podstawowych wyrazach z najbardziej słynnych języków może nam się w różnorodnych sytuacjach przydać.


Najczęściej jednak kurs włoskiego wybierają persony, jakie planują pojechać do ITalii zarobkowo.
1 2